Ośrodek Charytatywny ST. LIBORIUS w Ostrowcu

Ośrodek Charytatywny dla Dzieci i Młodzieży pw. św. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu

Aktualności

15.10.2018Ferie z Caritas

b92151e0fa10a7dc0332430fb1aefe613731ae60a2b6d26f0641b399d1e52a32.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ośrodka. 

więcej

28.06.2018Z Grodna do Kołobrzegu

IMG_9040.JPG4 czerwca, 47 dzieci z parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie przybyło na 2 tygodnie do kołobrzeskiego ośrodka Caritas pw. Aniołów Stróżów. To już kolejna wizyta polonijnych dzieci w diecezjalnych ośrodkach Caritas.

Kolonia dofinansowana jest przez Kancelarię Senatu w ramach zadania publicznego opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

By lepiej poznać Polskę, jako kraj swoich przodków, białoruscy goście korzystają z atrakcji regionu: wycieczek krajoznawczych, parków rozrywki, rejsu statkiem po Bałtyku. A także z zajęć integracyjnych: zawodów sportowych, warsztatów historycznych, artystycznych i tanecznych. Choć w białoruskim systemie edukacyjnym właśnie trwają wakacje, uczniowie przebywający w Polsce - a są to w dużej części uczniowie polskiej szkoły w Grodnie - wzięli udział w lekcji języka polskiego pod okiem polonistek Jadwigi Maj i Heleny Elert.

więcej

10.05.2018Kolonie dla dzieci polonijnych i polskich

Fotolia_123562590_M.jpgW dniach 04-18 czerwca w naszym Ośrodku gościć będziemy dzieci i młodzież polonijną z Białorusi. Kolonie dofinansowane zostaną przez Kancelarię Senatu w ramach zadania publicznego opieki na Polonią i Polakami za granicą.

Podczas pobytu realizowane będą warsztaty oraz wycieczki integracyjno-edukacyjne, które podniosą kompetencje społeczne uczestników, poszerzą ich wiedzę o polskiej tradycji, kulturze, gospodarce itp., a także rozwiną zainteresowania oraz pomogą w nawiązaniu kontaktów z polskimi rówieśnikami.

Program kolonii przewiduje m.in.:

  • wycieczki integracyjne do parków rozrywki połączone z zabawą i zdrową rywalizacją
  • rejs statkiem po Bałtyku
  • wycieczka krajoznawcza ze zwiedzaniem miasta Kołobrzeg i przyległych terenów 
  • zwiedzanie Bazyliki Mariackiej – zabytku sakralnego w Kołobrzegu

więcej

05.10.2016Dla seniorów

senior.jpgOd wielu lat, w okresie jesiennym i wiosennym gościmy w naszym domu zorganizowane grupy Seniorów: Związki Emerytów i Rencistów, Koła Gospodyń Wiejskich, Chóry Parafialne i inne... Wakacje przeznaczone są dla dzieci, ale czas wiosenny i jesienny szczególnie sprzyja kuracji i wypoczynkowi osób starszych. W tych okresach mikroklimat kołobrzeski funduje zdecydowanie zdrowsze powietrze przesycone wielką ilością jodu. (Zobacz zakładkę "Kołobrzeski Mikroklimat") U nas skromne warunki, ale i skromna cena. Do morza bardzo blisko, przytulne otoczenie Ośrodka, na miejscu Kaplica: to wszystko sprzyja relaksowi i kuracji. ZAPRASZAM - ks. Piotr.

więcej

14.09.2016Pożegnanie

Drodzy Goście, Przyjaciele Ośrodka... Po 20 latach pracy w Ośrodku Charytatywnym pw.św.Aniołów Stróżów przyszedł czas rozstania. Kończąc pracę w Ośrodku pragnę bardzo podziękować wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom, którzy przez te 20 lat współtworzyli to piękne Dzieło Pomocy Dzieciom. Bóg zapłać tym, którzy wspierali tworzący się Ośrodek materialnie, albo pracą fizyczną albo modlitwą... 

więcej

© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupskstrony internetowe słupsk