Ośrodek Charytatywny ST. LIBORIUS w Ostrowcu

Ośrodek Charytatywny dla Dzieci i Młodzieży pw. św. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu

O nas

Ośrodek Charytatywny dla Dzieci i Młodzieży w Kołobrzegu jest miejscem całorocznego wypoczynku leżącym w dzielnicy Uzdrowiskowej w odległości kilkuset metrów od morza i ok 1 km od centrum miasta.

Funkcjonowanie Ośrodka możemy podzielić na dwa etapy:

OKRES WAKACYJNY - w tym okresie przyjmujemy w Ośrodku przede wszystkim zorganizowane grupy dzieci i młodzieży, ale w miarę wolnych miejsc także rodziny

oraz

OKRES POZA WAKACYJNY – w którym to czasie może z Ośrodka korzystać każdy (osoby indywidualne, rodziny, zorganizowane grupy dzieci i młodzieży – tzw. ZIELONE SZKOŁY, grupy EMERYTÓW I RENCISTÓW, grupy REKOLEKCYJNE itp.)

a-11.jpg

Ośrodek nasz jest skromnym, ale wydaje się przytulnym i zacisznym miejscem, stworzonym do wypoczynku. Położony jest nieco na uboczu, choć bardzo blisko morza, otoczony dużą ilością zieleni, i szumiącej wody fontann i wodospadów. Na dużym placu zabaw i w ogrodzie częstym widokiem są goście z książką czy filiżanką kawy w ręku łapiący promienie słońca. Dość duża przestrzeń i wielość przytulnych „zakamarków” powodują łatwość „ukrycia się”, wyciszenia, odpoczynku. Na terenie Ośrodka znajduje się Kaplica pw. św. Aniołów Stróżów miejsce refleksji, codziennych Mszy św i Nabożeństw. Proponujemy warunki skromne, ale kameralne i co równie ważne w nie wygórowanej cenie. Ponadto, każdy Gość płacący za swój pobyt, wspiera działalność statutową Ośrodka Caritas – organizację wypoczynku letniego czy rekolekcje dla ubogich dzieci. 

W Ośrodku nie wykonujemy żadnych zabiegów rehabilitacyjnych, jednak istnieje możliwość zamówienia do pokoju zabiegu masażu klasycznego u masażystów z miasta lub wykupienia innych zabiegów w sąsiadujących Ośrodkach sanatoryjnych. (My serwujemy bez ograniczenia Jod – szczególnie w miesiącach wiosennych i jesiennych…).

© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupskstrony internetowe słupsk